Węgiel po preferencyjnych cenach w Wałbrzychu

Złóż wniosek na węgiel po preferencyjnych cenach!

Węgiel w zakupie po niższych cenach to dobra wiadomość dla mieszkańców Wałbrzycha. To kolejne po dodatku węglowym wsparcie dla mieszkańców naszego miasta. Żeby móc zakupić węgiel po niższych cenach należy jednak w pierwszej kolejności złożyć wniosek, na podstawie którego zostanie wydane zaświadczenie orzekające o możliwości skorzystania z tego przywileju.

Wnioski można składać do końca grudnia w Biurze Obsługi Klienta przy ulicy Limanowskiego 9 w Wałbrzychu. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Węgiel można zakupić po cenie 2000 zł brutto za tonę. Uwaga maksymalnie każde gospodarstwo domowe może zakupić po niższej cenie 1,5 tony węgla.

Osoba wnioskująca musi spełniać pewne warunki. Musi wykazać, że głównym źródłem ogrzewania w jej domu jest: kocioł na paliwo stałe, koza, kominek, trzon kuchenny, piec kaflowy, kuchnia węglowa i wiele innych. Wskazane źródło musi być koniecznie zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisji Budynków (CEEB). W przypadku pytań zadzwoń do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.