Zmarły mężczyzna odnaleziony w kinie Zorza

W mikołajki doszło do dramatycznego odkrycia w kinie Zorza. Na zapleczu znaleziono ciało czterdziestopięciolatka. Ciało mężczyzny znalazł przypadkowy przechodzień i niezwłocznie powiadomił policję. Zmarły prawdopodobnie był bezdomnym. To już drugi taki przypadek. 

Niebezpieczny budynek

Budynek stoi niezagospodarowany. Kino Zorza nie istnieje już od wielu lat. Siedemnastego listopada miejsce miał pożar zaprószony prawdopodobnie przez bezdomnego. Budynek starego kina bowiem, jest obecnie traktowany przez bezdomnych jak noclegownia. Dwudziestego drugiego listopada natomiast w Starym Zdroju znaleziono ciało wychłodzonego na śmierć osiemdziesięciojednolatka. Mężczyzna być może zasłabł, ponieważ znaleziono przy nim portfel z pieniędzmi. 

W budynku kina Zorza czterdziestopięciolatek prawdopodobnie również zmarł w wyniku wychłodzenia. Zmarły, jak udało się ustalić policjantom, nie miał stałego miejsca zamieszkania. Badane są dokładne okoliczności śmierci, jednak właśnie najbardziej prawdopodobną wydaje się wersja, gdzie bezdomny zasnął i zamarzł na śmierć. 

Reagujmy

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby, które śpią na dworze w okresie zimowym. Jeżeli nie chcemy podchodzić do bezdomnego, zawsze można zawiadomić straż miejską lub służby społeczne. Osoby bezdomne często są pod wpływem alkoholu, co stwarza dodatkowe zagrożenie jeżeli zasną. Nie można jednocześnie mierzyć wszystkich jedną miarą. Wiele osób może zasłabnąć, zwłaszcza, ze względu na obowiązek noszenia maseczek. Osoby starsze mogą chorować na różnego rodzaju schorzenia, które sprawią, że tracą przytomność. We wszystkich tego typu sytuacjach istotna jest reakcja.