Policja wałbrzyska odnotowała rekord w sprzedaży narkotyków

Czwartego grudnia wałbrzyscy policjanci doświadczyli prawdziwego urodzaju zatrzymanych za przestępstwa związane z narkotykami. Zatrzymano posiadaczy wielu substancji takich jak amfetamina, marihuana, czy metaamfetamina. 

Sądny dzień w Wałbrzychu

Posiadacza amfetaminy zatrzymano podczas rutynowej kontroli już z samego rana czwartego grudnia. O godzinie dwunastej natomiast policjanci otrzymali zgłoszenie z jednego z lombardów. Niewiele później w Jedlinie-Zdroju zatrzymali młodego mężczyznę, który posiadał przy sobie metaamfetaminę. To właśnie on przekazał do lombardu warty trzy tysiące złotych laptop. Zatrzymany został również jego starszy kolega, który pomógł mu zbyć się sprzętu. On również posiadał przy sobie narkotyki. A wieczorem funkcjonariusze zatrzymali dwudziestopięciolatka, przy którym znaleziono kilka gramów marihuany.

Kolejne dni również owocne w zatrzymania

Piątego grudnia natomiast została zatrzymana młoda dziewczyna, która posiadała przy sobie znaczne ilości amfetaminy.  Szóstego grudnia w ręce policji wpadł dwudziestodwuletni mieszkaniec Wałbrzycha, który posiadał przy sobie marihuanę, metaamfetaminę oraz dwadzieścia tabletek MDMA.  Wieczorem natomiast zatrzymany został mężczyzna, który miał przy sobie amfetaminę. Pokazuje to tylko ogrom problemu, z jakim borykają się policjanci z wałbrzyskiej policji. Ostatnie zatrzymanie z narkotykami w tle miało miejsce w niedzielę, szóstego grudnia tuż przed północą. 

Za posiadanie narkotyków kara

Posiadanie narkotyków w naszym kraju jest surowo zabronione. Za posiadanie substancji tego typu grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Szczególne problemy czekają nieletnich sprawców, ponieważ o ich dalszym losie zdecyduje Sąd dla Nieletnich, co może rzutować na ich całe życie.