Podejrzany o brutalny napad na starszą panią zatrzymany przez policję

Siły policyjne z Boguszowa-Gorc i Mieroszowa zatrzymały 41-letniego mieszkańca Boguszowa, który jest głównym podejrzanym w sprawie brutalnego rozboju na 64-letniej obywatelce powiatu wałbrzyskiego. Podejrzany, bez respektu dla prawa, najpierw zaatakował na ulicy samotną kobietę, po czym skonfiskował jej znaczną sumę gotówki.

Napad miał miejsce 10 października, przed godziną dziewiątą rano na ulicy Głównej. Sprawca nagle zaatakował 64-letnią kobietę, chwytając ją za odzież i popychając o ścianę pobliskiego budynku, a następnie zabrał jej 1,4 tys. złotych, które miała przy sobie. Na szczęście samopoczucie kobiety nie uległo znacznemu pogorszeniu i po incydencie zgłosiła się do najbliższego komisariatu.

Mimo że sprawca szybko zbiegł z miejsca zdarzenia, jego ucieczka przestała być skuteczna pod koniec ostatniej niedzieli, kiedy został schwytany przez policję. Dzięki ich drobiazgowej pracy śledczej ustalili, że ukrywał się w jednym z mieszkań na ulicy Wyspiańskiego w Boguszowie-Gorcach. Podejrzany został umieszczony w izbie zatrzymań, a następnie w poniedziałek przekazano go do prokuratury. Tam usłyszał formalny zarzut rozboju, któremu towarzyszył dodatkowy zarzut recydywy. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu postanowił nałożyć na podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Teraz czeka go perspektywa kary do 18 lat pozbawienia wolności. Został on już przetransportowany do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.