Złodzieje kabli miedzianych na Szczawienku zatrzymani przez policję

Na terenie Szczawienka, doszło do zdarzenia, które wzbudziło niepokój mieszkańców. Dwoje mieszkańców, 27-letnia kobieta oraz 36-letni mężczyzna, zostało zatrzymanych przez lokalną policję. Podejrzewani są oni o kradzież znacznej ilości kabli miedzianych, które były przechowywane na jednej z posesji wraz z drewnianymi bębnami.

Informację o tego rodzaju przestępstwie przekazał funkcjonariuszom sam poszkodowany właściciel terenu. Po zbadaniu sprawy okazało się, że złodzieje dostali się na teren posesji, skąd zabrali cztery bębny miedzianych kabli o łącznej długości prawie 1500 metrów. Zdarzenie to spowodowało straty oszacowane na blisko 14 tysięcy złotych.

Akcja policji pozwoliła na odzyskanie części skradzionego mienia. Wydobyte kable były ukryte w zaroślach przy ulicy Świdnickiej w Wałbrzychu. Mimo że odnaleziono tylko niewielką część kabli, jest to ważne dla śledztwa dowód.

Podczas przesłuchań, oboje podejrzani przyznali się do winy. Obecnie czekają na proces sądowy, który zdecyduje o ich dalszym losie. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.