Przestępstwo na Szczawienku: policja zatrzymała złodziei miedzianych kabli

Policjanci z Wałbrzycha zakończyli sprawę kradzieży, a w jej wyniku do rąk prawa trafili 27-letnia kobieta oraz 36-letni mężczyzna. Oboje byli podejrzani o wykradanie miedzianych kabli owiniętych na drewnianych bębnach z jednej z posesji położonej w dzielnicy Szczawienko.

Wydarzenia miały miejsce 15 października przy ulicy Stacyjnej, jednakże właściciel posesji skontaktował się z policją dopiero kilka dni później. Jak udało się ustalić, sprawcy z terenu posesji wynieśli cztery drewniane bębny, na których nawinięte były miedziane kable. Łączna długość skradzionego towaru wynosiła około 1500 metrów, co przekładało się na straty finansowe rzędu około 14 tysięcy złotych.

Pierwsza z podejrzanych – 27-letnia kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy już 19 października. Natomiast mężczyzna, którego miejsce pobytu musiało być jeszcze ustalane, wpadł w ręce mundurowych cztery dni później, 23 października. Podczas akcji zatrzymania udało się odnaleźć pewną część skradzionego mienia, której sprawcy ukryli w zaroślach przy ulicy Świdnickiej.

Złodzieje przyznali się do winy i teraz czekają na proces sądowy. Jak informuje policja, za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.