Tragiczny incydent w Wałbrzychu: Mężczyzna pobił na śmierć swoją matkę

W ostatnim czasie w dzielnicy Podgórze, położonej w Wałbrzychu, miało miejsce zatrważające wydarzenie. Informacje na ten temat zaczęły ujawniać się dopiero ostatnio, mimo iż do tragedii doszło już w poprzednim tygodniu. Nie jest w stanie dokładnie określić daty tego tragicznego incydentu, niemniej jednak Prokuratura ustaliła, że fatalne wydarzenie mogło mają miejsce pomiędzy 21 a 25 października.

Incydent rozegrał się w jednym z domów na Podgórzu. Tego pechowego dnia w mieszkaniu przebywali 46-letni syn oraz jego matka w wieku 74 lat. Według ustaleń Prokuratury, mężczyzna będący pod wpływem alkoholu zaatakował swoją matkę, zadając jej wiele ciosów głównie w okolicach głowy. Te brutalne uderzenia wywołały poważne obrażenia u starszej kobiety, które ostatecznie doprowadziły do jej śmierci.

Wygląda na to, że 46-latek nie miał zamiaru zabić swojej matki, niemniej jednak jego brutalne działania skończyły się tragicznym finałem. Starsza kobieta nie zmarła natychmiast po ataku syna. Jak wykazały wyniki sekcji zwłok, zgon nastąpił trochę później, ale bezpośrednią przyczyną śmierci było pobicie.

Na chwilę obecną, mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojej matki, co doprowadziło do jej śmierci. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 46-latka. Teraz grozi mu surowa kara – od pięciu lat więzienia aż po karę dożywotniego pozbawienia wolności.