Zderzenie dwóch samochodów w Wałbrzychu

W poniedziałkowe przedpołudnie, 25 września, na odcinku między Starym Zdrojem a Piaskową Górą, w pobliżu wałbrzyskiego oddziału Politechniki, miało miejsce zderzenie dwóch pojazdów. Uczestnikami tego niefortunnego incydentu byli mieszkaniec Wałbrzycha oraz osoba z Świebodzic. W wyniku przeprowadzanych działań ratunkowych, ruch na ulicy Armii Krajowej był utrudniony.

Sytuacja miała miejsce we wczesnych godzinach porannych, przed ósmą. Jak informuje Marcin Świeży z działu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, 45-letni mężczyzna z Świebodzic jadąc z kierunku Piaskowej Góry swoim samochodem, niespodziewanie przekroczył środkową linię jezdni. Zjechał na przeciwny pas ruchu i tam doszło do kolizji z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem, którego kierowca również miał 45 lat, ale pochodził z Wałbrzycha. Po kolizji auto świebodziczanina skończyło brawurową jazdę na chodniku, wpadając na barierki.

Na miejscu zdarzenia policjanci zdecydowali o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych obu pojazdów ze względu na ich duże uszkodzenia. W trakcie czynności ustalili, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany wysokim mandatem w kwocie 3 tysięcy złotych oraz odebrano mu 10 punktów karnych. Na szczęście, pomimo powagi sytuacji, nikt nie doznał obrażeń.