Znów niepokój na Nowym Mieście: 53-latek dewastuje mieszkanie i grozi lokatorce

Do niecodziennej sytuacji doszło wieczorem 20 września w jednym z mieszkań na Nowym Mieście w Wałbrzychu. Około godziny 22:00, 53-letni mężczyzna dokonał aktu wandalizmu, niszcząc dwie szyby w mieszkaniu znajdującym się przy ulicy Piłsudskiego. W wyniku tego czynu powstała szkoda materialna przekraczająca 500 złotych, jak oszacowała pokrzywdzona.

Zgodnie z relacją policji, motywem tego bezsensownego wybryku były długotrwałe konflikty między sprawcą a mieszkanką dewastowanego lokalu. W chwili interwencji policyjnej, mężczyzna usiłował uniknąć odpowiedzialności, ukrywając się w pobliżu swojego domu, oddalonego od miejsca zdarzenia o kilkaset metrów. Jednak pomimo prób uniknięcia konsekwencji, został zatrzymany przez funkcjonariuszy prewencji.

Podczas dalszego śledztwa ujawniono również, że 53-letni wałbrzyszanin skierował groźby karalne pod adresem 62-letniej kobiety, zagrażając jej życiu. Po zakończeniu interwencji, mężczyzna został przewieziony do cel dla osób zatrzymanych w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Tam, w środowe popołudnie, usłyszał oficjalne zarzuty.

W trakcie procedur sądowych, sprawca przyznał się do obu zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Jeśli zostanie uznał winnym, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności za zniszczenie mienia i groźby karalne. Ostateczny werdykt w tej sprawie wyda sąd.