Zatrzymanie 29-latka oskarżonego o serię kradzieży sklepowych w Wałbrzychu

W wieczorny wtorek, dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali 29-letniego mężczyznę z Boguszowa. Po przeprowadzonym postępowaniu, oskarżony stanął przed sądem, odpowiadając za serię kradzieży sklepowych. Dowody przestępstw zgromadzone zostały przez funkcjonariuszy kryminalnych z drugiego komisariatu.

29-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy pierwszego komisariatu, przy ul. Głównej w Wałbrzychu. Było to możliwe dzięki informacjom, że policjanci drugiego komisariatu poszukiwali boguszowianina w związku z serią kradzieży dokonanych na terenie ich jurysdykcji. Zatrzymany spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych i w środę usłyszał oficjalne zarzuty.

Policjanci prowadzący śledztwo ustalili, że podejrzany, wykorzystując nieuwagę pracowników jednego z lombardów przy ul. Armii Krajowej, ukradł drona wartego około 2 tysiące złotych. W toku dalszych działań procesowych udało się udowodnić boguszowianinowi, że dwukrotnie skradł perfumy z wałbrzyskiej drogerii o łącznej wartości 1,6 tys. złotych. Do oskarżeń dodano również kradzież butów i czapki o sumie 550 złotych z jednego ze sklepów w galerii handlowej oraz kradzież artykułów spożywczych, alkoholu oraz mopa o łącznej wartości ponad 600 złotych z jednego z supermarketów.

Podczas przesłuchania sprawca przyznał się do zarzutów i złożył oficjalne wyjaśnienia. Teraz 29-latek czeka na sądowe rozstrzygnięcie swojej sprawy. Za kradzieże grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.