Specjalne pokazy adaptacji "Znachora" w polskich miastach

W dniach od 20 do 25 września na terenie wybranych polskich miast zorganizowane zostaną specjalne pokazy najnowszej wersji „Znachora”, stworzonej pod batutą reżysera Michała Gazdy. Widzowie będą mieli możliwość zobaczenia Leszka Lichoty, który wcielił się w niezapomnianą postać prof. Wilczura.

Film „Znachor” zagości także w Wałbrzychu, gdzie przy okazji pokazów specjalnych widzowie będą mieli okazję spotkać się z obsadą oraz twórcami tej trzeciej ekranizacji powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Dyskusje po seansach poprowadzą Kinga Burzyńska i Odeta Moro.

Nie byle jaka była selekcja miejsc, w których odbędą się pokazy – wszystkie miejsca mają związek z kulturą czy też obsadą filmu. Wśród nich znalazło się miasto rodzinne Leszka Lichoty, czyli Wałbrzych. Bilety na te wydarzenia są limitowane i będą dystrybuowane poprzez konkursy przeprowadzane w mediach społecznościowych kin oraz przez lokalne stacje radiowe Meloradio i Radio Złote Przeboje.

Jednak dla tych, którzy nie zdążą zobaczyć „Znachora” na dużym ekranie, jest dobra wiadomość – film będzie dostępny na platformie Netflix od 27 września 2023 roku. Oznacza to, że jednocześnie będzie można go oglądać w ponad 190 krajach na całym świecie.

Zaproszenie na przedpremierowy pokaz filmu w reżyserii Michała Gazdy wydają pracownicy kina „Apollo”. W rolach głównych wystąpią Leszek Lichota i Maria Kowalska, która debiutuje w roli pierwszoplanowej. Bezpłatne bilety na pokaz będą do odebrania w kasie kina dwa dni przed pokazem podczas godzin pracy kina, ale tylko do momentu wyczerpania miejsc. Każda osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki. Aby mieć pewność, że dostaniesz bilet, weź udział w konkursie na profilu kina i wygraj jedno z podwójnych zaproszeń. Szczegóły zostaną ogłoszone już 14 września. Pokaz filmu zaplanowany jest na 22 września o godz. 18:00.