Zaniedbanie bezpieczeństwa na drodze prowadzi do kolizji w Wałbrzychu

Niestosowanie się do zasad utrzymania odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu przez 59-letnią kierującą mieszkankę Wałbrzycha, poskutkowało dzisiejszym incydentem drogowym. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Andersa w dzielnicy Biały Kamień, tuż przed godzinami popołudniowymi.

W kolizji uczestniczyły trzy samochody osobowe. Zarówno sprawczyni zdarzenia, jak i dwoje 47-letnich poszkodowanych, nie odnieśli żadnych obrażeń. Funkcjonariusze ruchu drogowego na miejscu zdarzenia potwierdzili trzeźwość wszystkich kierujących. Natomiast, ze względu na uszkodzenia, dowód rejestracyjny pojazdu prowadzonego przez 59-letnią kobietę został czasowo zatrzymany. Za wykroczenie kobietę ukarano mandatem karnym w wysokości 1050 złotych oraz nałożono na nią karę 10 punktów karnych.

Okres letni skłania niektórych kierowców do mniej ostrożnej jazdy, gdyż warunki na drogach zdają się być korzystne. Niemniej jednak, przypominamy o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz zachowania należytej ostrożności za kierownicą. Bezpieczeństwo na drodze jest priorytetem niezależnie od pory roku czy dnia.