Nowy luksusowy hotel zbliża się do realizacji na Dolnym Śląsku

Na terytorium Dolnego Śląska, w niewielkiej odległości od Zamku Książ w Wałbrzychu, przewidziano budowę nowego obiektu hotelowego – Alexandra. Hotel ten będzie posiadał kategorię pięciu gwiazdek i zapewni swoim gościom nie tylko nocleg w jednym z 50 pokoi czy dwóch apartamentów, ale także dostęp do innych atrakcji, takich jak SPA & wellness, restauracja oraz sala konferencyjna z tarasem mogąca pomieścić nawet 600 osób.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi z magazynu „Hotelarz”, specjalistycznego portalu i miesięcznika branży hotelarskiej, hotel Alexandra przechwalił się dwoma wyjątkowymi apartamentami. Każdy z nich ma powierzchnię 36 metrów kwadratowych i składa się z pokoju dziennego, sypialni oraz łazienki z prysznicem i wanną z hydromasażem. Te apartamenty znajdują się na najwyższym piętrze budynku, skąd roztacza się przepiękny widok na Sudety oraz zamek Książ. Ponadto goście hotelowi będą mogli korzystać ze strefy SPA & wellness, która jest wyposażona w saunę, jacuzzi oraz gabinety do odnowy biologicznej i masażu.

Budowa tego luksusowego obiektu rozpoczęła się wiosną 2022 roku i obecnie jest on w stanie surowym otwartym. Planowane jest, że hotel Alexandra otworzy swoje drzwi dla gości jesienią 2023 roku. Cała inwestycja jest finansowana z własnych środków inwestora.

„Hotelarz” informuje również, że inwestorem projektu Alexandra jest rodzina Śliwowskich, znana już na Dolnym Śląsku dzięki prowadzonej przez nich „Karczmie u Macieja” w Bolkowie. Ten obiekt oferuje 120 miejsc noclegowych, sale bankietowe i restaurację na 160 osób. Goście mają również dostęp do dodatkowego zaplecza wypoczynkowego, które obejmuje basen i plażę.