Wakacyjne szaleństwo trzech nastolatków: włamania do sklepów na kwotę 20 tys. zł

Trzy młode osoby w okresie letnich wakacji zdecydowały się na ucieczkę z rodzinnego domu, co doprowadziło do serii kradzieży w Boguszowie-Gorcach. Wszystkie punkty sprzedaży w tej lokalizacji stały się potencjalnymi celami zbuntowanych młodzieńców. Kiedy zaczęło im brakować jedzenia i trunków, postanowili dokonać włamań do miejscowych sklepów. Gdy pierwsza próba nie powiodła się, skierowali się do kolejnego punktu handlowego, gdzie udało im się zdobyć towar o wartości 20 tys. zł.

Lokalna policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów usytuowanych przy ulicy Wałbrzyskiej w Boguszowie-Gorcach. Informacja ta dotarła do nich w ubiegłą środę, tuż przed godziną 3:00 rano. Jak wyjaśnił Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, sprawcy rozbili szybę we drzwiach sklepu i zabrali stamtąd duże ilości alkoholu, papierosów, starterów telefonicznych oraz e-papierosów różnych marek. Całkowita strata wyniosła ponad 20 tys. zł.

Policja szybko odnalazła i zatrzymała wszystkich trzech chłopców tego samego dnia przed południem. Dwaj z nich wpadli w ręce policyjnej patroli z Boguszowa-Gorc, natomiast trzeci został zatrzymany przez funkcjonariuszy wałbrzyskiej komendy na terenie Wałbrzycha.

Jednak policja otrzymała jeszcze jedno zgłoszenie dotyczące tych samych osób – tym razem chodziło o próbę włamania do innego sklepu znajdującego się przy ul. Sienkiewicza w Boguszowie-Gorcach. Jak podkreślił Marcin Świeży, młodzi przestępcy nie byli w stanie sforsować drzwi wejściowych tego sklepu. Mimo to, straty wyniosły 6,5 tysiąca złotych.

Wszyscy trzej chłopcy przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia swoich działań. Uzasadniali je brakiem alkoholu, który według nich był powodem ich desperackich czynów. Przyznali również, że po nieudanej próbie włamania do jednego sklepu, postanowili spróbować szczęścia w innym. Ostateczny wyrok w ich sprawie wyda sąd rodzinny – wszyscy zostali już przekazani pod opiekę swoim prawnym opiekunom.