Przeobrażenie Parku Sybiraków: Zaproszenie do odkrycia najbardziej nowoczesnego parku w Polsce

Po latach zapomnienia i braku atrakcyjności, Park Sybiraków w Wałbrzychu powraca z nową, niepodważalną siłą. Przemieniony teraz w najbardziej zaawansowany pod względem technologicznym park w Polsce, czeka na odkrycie przez mieszkańców i turystów.

Rozciągający się na sześciu hektarach obszar objęty został nowymi nasadzeniami – blisko 87 tysięcy drzew, krzewów i bylin, które teraz zdobią park. Dwa hektary trawników, stylowe alejki, ponad sto ławek, rowerowe stojaki czy poidełka dla ptaków to tylko część ulepszeń, które zaszły w tym miejscu. Oferta rekreacyjna wzbogaciła się o dwa imponujące place zabaw, wielofunkcyjne boisko oraz siłownię na świeżym powietrzu.

– W każdym zakamarku parku nastąpiły znaczące zmiany, które z pewnością zaskoczą odwiedzających. Udało nam się stworzyć podziemny zbiornik retencyjny oraz zautomatyzowany system nawadniania. Troskę o bezpieczeństwo odwiedzających wyraża oświetlenie nadążne dzięki setkom ledowych latarni oraz system monitoringu składający się z 10 kamer obrotowych. Ponadto, cały park otoczony jest ponad 600-metrowym ogrodzeniem chroniącym przed dzikimi zwierzętami – mówi prezydent Roman Szełemej. – To wszystko to nasza inwestycja w miejsce odpoczynku dostosowane do standardów XXI wieku.

Prezydent gminy Wałbrzych, Roman Szełemej serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie odnowionego Parku Sybiraków. Wydarzenie to będzie miało miejsce 12 sierpnia 2023 roku o godzinie 12:00. Z tej okazji zachęcamy do ponownego odkrycia „Zielonych Płuc Piaskowej Góry”.