Zaniedbania przepisów drogowych w Wałbrzychu: Trzech kierowców ukaranych za nadmierną prędkość

W Wałbrzychu odnotowano poważne wykroczenia drogowe, które przypominały sceny z filmów akcji. Miejscowa policja interweniowała wobec trzech kierowców, którzy bezczelnie łamali przepisy ruchu drogowego, prowadząc swoje pojazdy z nadmierną prędkością. Pierwszy z incydentów wydarzył się w piątek, na ulicy Wrocławskiej, gdzie dwóch kierowców wdawało się w niebezpieczne wyścigi uliczne. Kolejny przypadek miał miejsce w niedzielę, na ulicy Uczniowskiej, gdzie 21-letni kierowca jechał z niezgodną z przepisami prędkością.

20 października, tuż przed godziną 18:00, funkcjonariusze ruchu drogowego zaobserwowali dwa osobowe samochody poruszające się ulicą Wrocławską z niebezpiecznie dużą prędkością. Zdaniem mundurowych, obydwaj kierujący samochodami wydawali się być zaangażowani w nielegalny wyścig. Pomiary prędkości były alarmujące: 38-letni mieszkaniec Wałbrzycha poruszał się z prędkością 131 km/h, natomiast 31-letni mieszkaniec Wrocławia – 134 km/h. Przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h na tej drodze, takie prędkości są absolutnie niedopuszczalne.

W niedzielę, na ulicy Uczniowskiej doszło do kolejnego przypadku łamania przepisów drogowych. Tym razem to 21-letni kierowca jechał z prędkością przekraczającą 116 km/h w obszarze zabudowanym. Młody mieszkaniec Głuszycy został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł oraz nałożono mu 14 punktów karnych. Pragniemy przypomnieć, że za przekroczenie dozwolonej prędkości grozi grzywna w formie mandatu karnego do kwoty 5 tys. zł w momencie powtarzania wykroczeń drogowych. Kierowcom zalicza się również punkty karne.