Bezpieczeństwo na drogach podczas Święta Zmarłych – Wałbrzych i okolice w ostatnich dniach miejsce pięciu zdarzeń drogowych

Zbliżają się Dni Zaduszne i Wszystkich Świętych, okres intensywnego ruchu na drogach. Apelujemy o ostrożność zarówno do kierowców, jak i pieszych. Wałbrzych i okoliczny powiat były ostatnio miejscem pięciu poważnych wypadków i kolizji drogowych, w tym jednego, który skończył się hospitalizacją pieszego w ciężkim stanie.

W czwartek, około godziny 8.30 na ulicy Niepodległości doszło do kolizji z udziałem trzech pojazdów. Według informacji policji wałbrzyskiej, 36-letnia kobieta z Mieroszowa nie utrzymała odpowiedniej odległości od poprzedzającego samochodu, prowadzonego przez 48-letnią mieszkankę Kowalowej, i uderzyła w jego tył. W tym samym momencie, 54-letnia kobieta z Wałbrzycha również nie zachowała bezpiecznej odległości i uderzyła w środkowy samochód. Obie sprawczynie zostały ukarane mandatami karnymi na sumę 1,1 tysiąca złotych oraz 10 punktami karnymi. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi i nie ucierpieli, jednak policja zabrała dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów.

W czwartek po godzinie 14 na Rondzie Niepodległości w Szczawnie-Zdroju miało miejsce kolejne zdarzenie. Kobieta z Wałbrzycha, prowadząc samochód osobowy i skręcając w prawo, nie zauważyła mężczyzny jadącego hulajnogą. Po zderzeniu, mężczyzna trafił do szpitala z niewielkimi obrażeniami i po otrzymaniu pomocy medycznej został wypuszczony do domu. Sprawa jest nadal badana przez policję. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Niefortunnie skończył się wypadek pieszego, który miał miejsce również w czwartek. Około godziny 18:30 na ulicy Psie Pole, 39-letni mężczyzna wyszedł zza zaparkowanego samochodu na jezdnię, prosto pod nadjeżdżający pojazd. Kierowca, 37-latek z Wałbrzycha, nie zdążył wyhamować i potrącił mężczyznę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w ciężkim stanie. Sprawą zajmuje się policja, a wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.