Za groźby karalne wobec rodziny wałbrzyszanin aresztowany na trzy miesiące – może spędzić w więzieniu kolejne trzy lata

Na skutek interwencji policji z drugiego komisariatu, 43-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany i osadzony w areszcie za kierowanie groźbami karalnymi pod adresem swojej rodziny. Mężczyzna, który już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwa, nie tylko groził swoim bliskim, ale również wystąpił agresywnie wobec interweniujących funkcjonariuszy, z nożem w dłoni. Policjanci doprowadzili go do prokuratury, a następnie do sądu, gdzie otrzymał wyrok tymczasowego aresztowania.

Interwencja miała miejsce po godzinie 17:00 w ostatni piątek. Policjanci zostali wezwani do mieszkania przy ulicy Armii Krajowej w Wałbrzychu. Już wcześniej 43-latek wyrażał groźby karalne pod adresem swojej siostry i jej męża. Kiedy policja przybyła na miejsce, mężczyzna stał w oknie z nożem przyłożonym do gardła, grożąc, że „pozabija wszystkich”. Funkcjonariusze natychmiast podjęli akcję, podczas której wytrącili z ręki mężczyzny nóż i go obezwładnili.

Wałbrzyszanin spędził weekend w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W międzyczasie śledczy wykonali wszystkie niezbędne czynności, po których mężczyznę przewieziono do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu. Tam usłyszał zarzuty grożenia innym osobom. Po skierowaniu wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, podejrzany został doprowadzony do sądu. Sąd uwzględnił wniosek i mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące, głównie ze względu na wcześniejsze karanie za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu nawet trzy lata pozbawienia wolności.

Policjanci przewieźli 43-latka do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie na początku nowego tygodnia.