W 2024 roku rozpocznie się seria remontów ulic w Starym Zdroju, począwszy od Chałubińskiego

Zimowe opady śniegu pogorszyły już zły stan ulicy Chałubińskiego w Starym Zdroju. Zadaje się pytanie: kiedy w końcu ruszy długo oczekiwany remont i jakie będzie jego oblicze? Odpowiedzi na te pytania zaczynają się wyklarowywać. Jest to bowiem dzień, w którym umowa z firmą remontującą została podpisana w ratuszu, a miejskie władze zapowiadają odnowienie działań związanych z remontami dróg.

Już od sierpnia planowany jest kolejny po ulicy Prostopadłej, mocno opóźniony remont ulicy Chałubińskiego. W kontekście ulicy Piaskowa Góra pojawiają się informacje o powstaniu kolejki do remontu Prostopadłej. Informowaliśmy o planach remontu ulic Chałubińskiego i Marconiego oraz Poprzecznej w maju, kiedy to wniosek o pozwolenie na prace budowlane został złożony. Mieszkańcy Wałbrzycha czekają na remont ulic i inne opóźnione inwestycje, które, jak wynika z informacji przekazanych przez urząd miasta, były zapowiadane już od ponad roku.

Stary Zdrój ma w planach przebudowę trzech ulic, choć nie jest jeszcze jasne, która z nich zostanie poddana renowacji jako pierwsza. Kolejne zapowiedzi pojawiły się pod koniec listopada, mówiące o tym, że Stary Zdrój ma już wykonawcę gotowego do przystąpienia do długo wyczekiwanego remontu. Niemniej jednak, zapowiadanymi pracami przy sieci na razie nie rozpoczęto.