Wypadek przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu – pieszego potrącono na pasach

23 października 2023 r. na ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu miało miejsce zdarzenie drogowe, do którego doszło z winy osoby pieszej. Starsze małżeństwo, które podróżowało samochodem do sanatorium w Szczawnie – Zdroju, potrąciło mężczyznę. W wyniku brawury pieszego doszło do uszkodzenia pojazdu, co spowodowało konieczność wystawienia mu mandatu.

Incydent miał miejsce na wysokości stacji Orlen i Centrum Motoryzacyjnego Limanówka, gdzie pieszego poruszającego się w niedozwolonym miejscu, niefortunnie uderzył samochód. Kierująca pojazdem kobieta, zaniepokojona stanem swojego nowego auta, relacjonowała całą sytuację wyrażając swoje oburzenie.

– Bez żadnej zapowiedzi wtargnął na jezdnię. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń, ale nasz nowy samochód jest teraz zniszczony – mówiła kobieta, która w towarzystwie swojego męża zmierzała do sanatorium w Szczawnie – Zdroju. – Pojechaliśmy ze Strzelec Opolskich i byliśmy już prawie na miejscu. Nasze auto było pełne bagaży, a teraz doszło do tego niefortunnego wypadku – wyrażała swoje rozgoryczenie.

Na miejscu zdarzenia trwały czynności prowadzone przez policję, która postanowiła wystawić mandat mężczyźnie. Ten odmówił przeprowadzenia badania lekarskiego. Według informacji udzielonych przez funkcjonariuszy, kara finansowa wyniesie nie mniej niż 1500 zł.

– Zarówno kierowcy, jak i piesi powinni przestrzegać przepisów ruchu drogowego oraz zachowywać ostrożność. Niestety, łatwo o nieszczęśliwe wypadki – podkreślał Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.