Podstępna kradzież tożsamości i oszustwo może skończyć się 8 latami za kratami

Młoda kobieta z Wałbrzycha stanie przed sądem, czekając na wyrok, który może wynieść nawet 8 lat pozbawienia wolności. Została oskarżona o przestępstwo polegające na przywłaszczeniu sobie danych personalnych innej osoby w celu zamówienia telefonu komórkowego.

Działając w ukryciu, sprawczyni wpadła na pomysł wykorzystania dokumentów tożsamości swojej współlokatorki, po tym jak na początku października sama zniszczyła swój telefon. W chwili nieobecności pokrzywdzonej, oskarżona zaaranżowała szybki i sprytny plan obejmujący kradzież dowodu osobistego, wykonanie zdjęć obu stron tego dokumentu oraz skorzystanie z nich do złożenia wniosku online o zakup nowego urządzenia na raty.

Informacje zebrali funkcjonariusze z wałbrzyskiej policji, którzy rzeczywiście dostarczyli telefon komórkowy do miejsca zamieszkania sprawczyni przy ulicy Ogrodowej w Wałbrzychu. Otrzymali obecnie dane personalne koleżanki, po tym jak podczas dostawy urządzenia przez kuriera, oszustka podpisała się nimi.

24-letnia podejrzana była przekonana, że jej oszustwo nie zostanie wykryte. Jednak jej plany zdemaskował policjant z pierwszego komisariatu, który w ostatni piątek wieczorem zatrzymał kobietę. Przyznała się do winy, przyznając, że przeprowadziła oba przestępstwa. Teraz czeka ją surowe ukaranie za tę zuchwałą kradzież i oszustwo, a mianowicie kara więzienia do 8 lat.