Seniorce, która upadła z roweru będąc pod wpływem alkoholu, nałożono wysoki mandat

Poprzedniego dnia, w godzinach popołudniowych, starsza pani zdecydowała się na jazdę rowerem, mimo że była pod silnym wpływem alkoholu. Nie mając pełnej kontroli nad pojazdem, kobieta przewróciła się na głównej arterii miasta, ulicy Podzamcza. W wyniku upadku doznała poważnych uszkodzeń prawej kończyny górnej.

Wczorajsze zajście, w którym główną rolę odgrywała nietrzeźwa cyklistka, miało miejsce po godzinie 13:00 na al. Podwale w Wałbrzychu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, natychmiast ustalili, że 74-letnia kobieta jadąca rowerem po jezdni straciła równowagę i upadła na drogę. Jak się okazało, przyczyną tego było znaczne osłabienie sprawności psychofizycznej wynikające z nadmiernego spożycia alkoholu.

Poturbowana wałbrzyszanka została natychmiast przetransportowana karetką pogotowia do szpitala. Lekarze stwierdzili u niej poważne obrażenia ręki. Badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie 1,81 promila alkoholu. W konsekwencji, nietrzeźwa rowerzystka została ukarana mandatem karnym. Kwota grzywny, jaką musiała zapłacić wyniosła aż 2,5 tysiąca złotych.