Wibracje karnawałowych koncertów w wałbrzyskiej Filharmonii Sudeckiej

Karnawał to okres pełen muzyki, spotkań towarzyskich i radosnej zabawy, a tę tradycję z dumą pielęgnuje Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu. Od ostatniego dnia starego roku aż do tłustego czwartku, każdy weekend przynosi niezapomniane muzyczne wydarzenia o różnorodnym charakterze.

Oferta koncertów jest tak bogata, że zarówno miłośnicy różnych gatunków muzycznych, jak i osoby oczekujące na wyjątkowy wieczór karnawałowy, znajdą coś dla siebie. Wśród najchętniej wybieranych propozycji Filharmonii Sudeckiej króluje muzyka operetkowa. W tym sezonie karnawałowym na uwagę zasługuje szczególnie „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa, której wykonanie zaplanowane jest na 12 stycznia i na które wszystkie bilety zostały już rozesłane.

Na zainteresowanie miłośników oper może liczyć również koncert pod tytułem „Nino Rota – nie tylko Ojciec chrzestny”. W trakcie tego wydarzenia publiczność będzie miała okazję posłuchać uwertury do opery „Sroka złodziejka” Gioacchino Rossiniego, „Aus Italien” op. 16 Richarda Straussa, a także rzadko grany utwór jednego z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej, „Koncert fagotowy” Nino Roty – twórcy muzyki do słynnego filmu „Ojciec chrzestny” Francisa Forda Coppoli. Koncert odbędzie się w dniach 19-20 stycznia 2024 r., podczas weekendu dedykowanego babciom i dziadkom.

27 stycznia, dla tych, którzy pragną doświadczyć kameralnej, rodzinnej i świątecznej atmosfery, Filharmonia Sudecka organizuje wyjątkowe Wałbrzyskie kolędowanie „Wśród nocnej ciszy”. Podczas tego koncertu wystąpią chóry z Wałbrzycha i Świdnicy, wykonując popularne kolędy w aranżacjach Pawła Stuczyńskiego. Akompaniament będzie stanowił zespół kameralny składający się z muzyków występujących na co dzień w filharmonii.

Zaś 2 lutego Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej zaprasza na koncert „Duchowe pokrewieństwo Brahmsa z Beethovenem”, podczas którego zabrzmi „I Symfonia c-moll” op. 68 Johannesa Brahmsa. Prezentacji tej symfonii towarzyszyć będą trzy uwertury – Grażyny Bacewicz, Zygmunta Noskowskiego i Andrzeja Panufnika. Choć będzie to jedno z ostatnich wydarzeń karnawałowych, oznaczać będzie ono także nowe otwarcie – początek zupełnie nowego wydarzenia w Filharmonii Sudeckiej, I Brass Plus Festival.