Policjanci z Wałbrzycha ostrzegają: coraz więcej pojazdów kończy swoją trasę w przydrożnym rowie

Ze względu na stopniowo pogarszające się warunki drogowe, służby policyjne z Wałbrzycha alarmują kierowców o konieczności zachowania szczególnej ostrożności. Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, podkreślają znaczenie dostosowania prędkości do aktualnych warunków na drodze, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji i skończyć podróż w bezpieczny sposób, a nie w przydrożnym rowie.

Na przestrzeni ostatnich dni doszło do kilku poważnych wypadków. W piątek, przed Sylwestrem, w Podzamczu miało miejsce zderzenie, po którym jeden z pojazdów dachował. Następnie, w sobotę, podobna sytuacja miała miejsce na drodze prowadzącej z Nowej Rudy do Głuszycy – również tam kierowca stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

30 grudnia doszło do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia. Tym razem, około godziny 10:00 na wjeździe do Głuszycy Górnej, 75-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. W efekcie, samochód, którym podróżował, zjechał z jezdni i wylądował w przydrożnym rowie. Na szczęście, w tym przypadku, mężczyzna jechał samodzielnie i nie doznał żadnych obrażeń. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci nałożyli na niego mandat. Dodatkowe badania potwierdziły, że był trzeźwy.