Kierowcy pod wpływem alkoholu i narkotyków zatrzymani podczas sylwestrowego weekendu: najwyższe stężenie alkoholu wynosiło 3 promile

Podczas sylwestrowego weekendu doszło do wielu zatrzymań pijanych kierowców. Najwięcej alkoholu, bo aż 3 promile, miała w swoim organizmie kobieta, która mimo to zdecydowała się prowadzić samochód. Policjanci zatrzymali również osobę prowadzącą pojazd pod wpływem narkotyków oraz te, które mimo zakazu sądowego decydowały się na jazdę. Szczególnie nieodpowiedzialne zachowanie wykazał jeden z kierowców, który pomimo trzech wyroków sądu zakazujących mu prowadzenia pojazdów mechanicznych, mimo to zdecydował się na jazdę.

Podczas kontroli drogowej przeprowadzonej w sobotnią noc, policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Okazało się, że młody człowiek ma już na swoim koncie trzy wyroki sądu, które zakazywały mu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że dodatkowo prowadził on pojazd będąc pod wpływem substancji psychoaktywnych – informuje komisarz Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Tego samego dnia, około godziny 9:00 rano, policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Świdnicy, który pomimo sądowego zakazu jazdy poruszał się samochodem po ulicach Wałbrzycha. Z kolei przed godziną 18 policja otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy poruszającym się ulicą Wańkowicza w Wałbrzychu, który jechał całą szerokością jezdni. Okazało się, że 47-letni mężczyzna był mocno pijany – wynik jego badania alkomatem to aż 2,59 promila alkoholu. Co więcej, ten sam mężczyzna posiadał aktywny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu jeszcze w 2019 roku – relacjonuje komisarz Świeży.

Na ulicy Kunickiego w Wałbrzychu zatrzymano natomiast 24-latka, który nie posiadał prawa jazdy. Rekordzistką tego długiego weekendu okazała się jednak 44-letnia kobieta. W noworoczny poranek policjanci otrzymali zgłoszenie o niepewnej jeździe na ulicy Armii Krajowej w Wałbrzychu. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 44-latkę, która była pod wpływem alkoholu – wynik badania alkomatem to niestety aż 2,89 promila.

Godzinę później, patrol drogówki skontrolował następnego kierowcę. Miał on 0,42 promila alkoholu we krwi. Z kolei 19-letni mężczyzna zatrzymany na ulicy Krakowskiej w Boguszowie-Gorcach miał 0,38 promila alkoholu. Nocą na ulicy Kołodzieja w Jedlinie-Zdroju policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który nie posiadał prawa jazdy. Natomiast przed godziną 6:00 rano na ulicy Strzegomskiej zatrzymano rowerzystę, który miał 0,28 promila alkoholu we krwi – za co policjanci ukarali go mandatem w kwocie 1000 złotych.

Tego dnia po godzinie 10:00 na ulicy Dąbrowskiego w Wałbrzychu mundurowi zatrzymali jeszcze jednego kierującego, który od początku 2022 roku ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz ponownie stanie przed sądem.