Podsumowanie wykonania planu na Wałbrzych przez prezydenta Romana Szełemeja i spekulacje o jego przyszłych planach politycznych

Przeprowadzając rozważania na temat stopnia realizacji założonego planu dla miasta Wałbrzych, zastanawiamy się również, czy jego obecny prezydent – Roman Szełemej, będzie ubiegał się o reelekcję w nadchodzących wyborach wiosną. Mimo tego, iż nigdy nie wyrażał chęci pełnienia jakiejkolwiek roli publicznej, zdecydował się objąć stanowisko prezydenta miasta. Czy udało mu się opracować i wprowadzić skuteczne strategie rozwoju Wałbrzycha?

Zastanawiające jest, dlaczego Roman Szełemej ma kłopoty z odnalezieniem czasu na odpoczynek. Czy to prawda, że do tego stopnia poświęca się swoim obowiązkom, że kontaktuje się ze swoimi podwładnymi nawet w środku nocy? To pytanie pozostaje bez odpowiedzi, ale wskazuje na jego intensywne zaangażowanie w sprawy administracyjne miasta.

Na koniec przechodzimy do kwestii płac urzędników magistratu. Czy mogą oni spodziewać się podwyżek? Podsumowując działalność Romana Szełemeja, jako prezydenta Wałbrzycha, Marek Szeles przeprowadza rozmowę z nim, analizując jego działania przez ponad rok 2023.