Nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą: 64-latek zatrzymany za przekroczenie prędkości o 69 km/h

W miejscowości Jedlina-Zdrój, mężczyzna w wieku 64 lat został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości. Kierujący pojazdem, nie zważając na ograniczenia, osiągnął prędkość 119 km/h. Tym samym, przekroczył dopuszczalne tempo o aż 69 km/h. W konsekwencji, został ukarany mandatem wysokości 2000 złotych.

Akcja zatrzymania została przeprowadzona przez policyjną grupę specjalną „Speed”. Podczas patrolu ulicy Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju, policjanci zauważyli samochód poruszający się z znaczną szybkością. Szybki pomiar prędkości potwierdził ich podejrzenia – 64-letni kierowca jechał znacznie szybciej, niż pozwalały lokalne przepisy. Dodatkowo, oprócz mandatu, mężczyzna został obarczony 14 punktami karnymi i stracił prawo jazdy.

Policja ostrzega i edukuje społeczeństwo o skutkach nieodpowiedzialnej jazdy. Jak podkreślają, taki sposób prowadzenia pojazdu naraża nie tylko kierowcę, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, jak pokazuje ten przypadek, nadmierna prędkość może prowadzić do poważnych konsekwencji, włączając w to wypadki drogowe. Dlatego też, apelują o przestrzeganie ograniczeń prędkości i odpowiedzialną jazdę.