Weekend pełen niebezpiecznych incydentów na drogach powiatu wałbrzyskiego

Weekend w powiecie wałbrzyskim na drogach obfitował w dwie poważne sytuacje, które mogły zakończyć się tragicznie. W jednym z nich pojazd znalazł się na skraju przepaści nad rzeką, a drugi uderzył czołowo w drzewo.

Krytyczna sytuacja rozegrała się 26 listopada, gdy o godzinie 4:00 na ulicach Jugowic doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kobieta mieszkańka Dziećmorowic, która kierowała samochodem, nie dostosowała prędkości do trudnych warunków jazdy. W rezultacie, straciła panowanie nad swoim autem, wpadając w poślizg. Następnie jej samochód balansował nad brzegiem rzeki i uszkodził bariery. Na szczęście, zarówno kierująca jak i jej pasażerowi udało się uniknąć urazów. Policjanci stwierdzili, że kobieta była trzeźwa i ukarali ją mandatem o wartości 1020 zł. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu, funkcjonariusze zdecydowali również o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego.

Niedługo później, około godziny 10:30, na drodze między Wałbrzychem a Olszyńcem doszło do kolejnego zdarzenia. 54-letni kierowca stracił kontrolę nad swoim samochodem osobowym, wyniku czego uderzył czołowo w drzewo. W wyniku tego wypadku 54-letnia pasażerka została przewieziona do szpitala. Na szczęście, nie odniosła obrażeń zagrażających życiu. Po tym incydencie, policjanci skonfiskowali dowód rejestracyjny, sporządzili dokumentację procesową i rozpoczęli dalsze działania dotyczące tego wypadku.