Walczą o dostęp do gotówki: Mieszkańcy Starego Zdroju zbierają podpisy w sprawie bankomatu

Rozpoczęto zbiórkę podpisów pod petycją, której celem jest przywrócenie bankomatu w dzielnicy Stary Zdrój. Mieszkańcy zdecydowali się na tę akcję, ponieważ uważają, że w Wałbrzychu jest problem z dostępem do bankomatów – ich zdaniem, jest ich za mało. Petycję skierują do banku z nadzieją, że na przystankach autobusowych wkrótce pojawi się nowy bankomat.

Pod koniec poprzedniego roku przeprowadzono sondę wśród czytelników lokalnej gazety dotyczącą braków bankomatów w Wałbrzychu. Wynikało z niej, że najwięcej urządzeń tego typu znajduje się w dzielnicy Piaskowa Góra. Jednak istnieją obszary miasta, które zostały całkowicie pozbawione bankomatów, takie jak Nowe Miasto i Sobięcin. Sytuacja nie jest lepsza na Starym Zdroju i Rusinowej.

Mimo że coraz więcej osób korzysta z płatności kartami czy aplikacją BLIK, gotówka nadal jest potrzebna. Radny Rady Miasta Wałbrzycha Anatol Szpur postanowił odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców startując zbiórkę podpisów w celu instalacji bankomatu na Starym Zdroju. – „To jest potrzeba mieszkańców, zwłaszcza osób starszych, które są bardziej komfortowe z gotówką niż z kartami płatniczymi.” – wyjaśnił radny Anatol Szpur.

Szpur dodał, że spotkał się z nową dyrektor oddziału Banku PKO BP w Wałbrzychu, Danutą Kowalską, która poprosiła go o zebranie podpisów na poparcie wniosku o instalację bankomatu w dzielnicy.

Podpisy można przesyłać zarówno osobiście, w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój przy ulicy Armii Krajowej 37, jak i w Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów przy Armii Krajowej 40. Można też składać je elektronicznie przez internet.

Anatol Szpur przypomniał, że kilka lat temu działały tu dwie placówki bankowe z bankomatami. Niestety, te placówki zostały przeniesione do innej lokalizacji, a mieszkańcy dzielnicy stracili dostęp do bankomatów. Radny zaapelował również do mieszkańców o aktywne wsparcie petycji: „To jedna z nielicznych okazji, kiedy możemy wpłynąć na sytuację z brakiem bankomatów i doprowadzić ją do szczęśliwego zakończenia.”