Wałbrzyska policja zatrzymuje poszukiwanych: dwie osoby ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości

Siły policyjne działające na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego nie ustają w wysiłkach mających na celu wyłapanie osób, które są poszukiwane na podległym im obszarze. Od kilku miesięcy ich działania są nieustannie kontynuowane, często na co dzień. Tylko w dzisiejszym poranku udało im się zatrzymać dwie osoby, które próbowały ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości. Pierwsza z nich to mężczyzna w wieku 30 lat, który nie wywiązał się z obowiązku zapłaty nałożonej na niego grzywny w wyznaczonym terminie. Druga osoba, to 17-letni chłopiec, który według decyzji sądowej miał trafić do ośrodka wychowawczego dla młodzieży.

W środę, dokładnie o godzinie 10:30, funkcjonariusze policji z Boguszowa-Gorc skierowali swoje kroki w stronę ulicy Kolejowej w tej samej miejscowości. Tam, w jednym z domów, zatrzymali wspomnianego wcześniej 30-latka – mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna ten był poszukiwany przez Sąd Rejonowy Łódź-Śródmieście za to, że nie zapłacił nałożonej na niego grzywny w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Grzywna ta była konsekwencją spowodowania przez niego zagrożenia bezpieczeństwa na drodze. Po uiszczeniu zaległej kwoty na konto wskazane przez sąd, mężczyzna został w końcu zwolniony.

Drugą osobą, która wpadła w ręce policji, był 17-latek. Został on zatrzymany kilka godzin później, po godzinie 12:00, przez funkcjonariuszy prewencji wałbrzyskiej komendy. Miejsce zatrzymania to jedno z mieszkań przy ulicy 1 Maja na Sobięcinie. Nieletni ten był poszukiwany ponieważ powinien przebywać w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Morwinach. Powodem takiego wyroku były jego przejawy demoralizacji. Po przeprowadzeniu wszystkich procedur związanych z zatrzymaniem, chłopiec został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy. Ostatecznie ma trafić do wyznaczonego ośrodka wychowawczego.