49-latek z Wałbrzycha stanie przed sądem za uszkodzenie skrzynki rozdzielczej

Podczas prowadzonych działań przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Komisariatu II w Wałbrzychu, doszło do aresztowania 49-letniego mężczyzny. Oskarżony jest o zniszczenie skrzynki rozdzielczej w jednym z mieszkań na Nowym Mieście. Podczas przesłuchania, podejrzany przyznał się do popełnienia wykroczenia. Teraz musi on stanąć przed sądem, a grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z informacją przekazaną policji na początku grudnia, 12 listopada poprzedniego roku doszło do incydentu w budynku położonym przy ulicy 11 listopada w Wałbrzychu. Na podstawie uzyskanych informacji, nieznany sprawca uszkodził skrzynkę rozdzielczą, powodując straty finansowe szacowane na 1,5 tysiąca złotych.

Reagując na zebrane dowody, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 49-letniego mężczyznę we wtorkowe popołudnie, kilka domów dalej od miejsca zdarzenia. Przyznał on, że jego intencją było jedynie pomóc znajomej w wymianie bezpiecznika. Zamiast powiadomić administratora budynku i poprosić o otwarcie skrzynki kluczem, zdecydował się na samodzielne działanie, co skończyło się uszkodzeniem skrzynki.

Po złożeniu wyjaśnień, 49-letni mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Teraz musi on stanąć przed sądem, gdzie za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.