Charytatywny koncert policyjnej orkiestry i prezent dla podopiecznych domów dziecka w Wałbrzychu

Ksiądz Jacek Biernacki, kapelan Policji w Wałbrzychu, zainicjował wydarzenie pełne dobroci i muzyki. 29 grudnia 2023 roku, w kościelnym wnętrzu Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Starych Bogaczowicach, miało miejsce wzruszające przedstawienie. Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dała charytatywny recital muzyczny, dedykowany podopiecznym wałbrzyskich placówek opiekuńczych. Przedsięwzięcie wsparli policjanci z lokalnego komisariatu, którzy przygotowali dla dzieci nieoczekiwany prezent – poduszki i kołdry ufundowane przez jedną z miejscowych firm.

Służby porządkowe z Wałbrzycha nie stronią od aktywności społecznej i chętnie angażują się w inicjatywy pomagające osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. 29 grudnia 2023 roku stało się to widoczne na nowo, gdy podczas koncertu charytatywnego w Starych Bogaczowicach, mundurowi przekazali młodym mieszkańcom wałbrzyskich domów dziecka prezenty, jakimi były 24 kołdry i poduszki. Ta znacząca dawka dobroci została zrealizowana dzięki wsparciu lokalnej firmy.

Dary dla dzieci z domów opieki w Wałbrzychu przekazano osobiście. We wtorek podinspektor Krzysztof Lewandowski, Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu, z radością wręczył upominki. W tym wyjątkowym momencie towarzyszyli mu inni funkcjonariusze oraz przedstawiciel wspierającej akcję firmy.

Jednakże, charytatywna akcja związana z koncertem nie ma się jeszcze zakończyć. Wkrótce młodzież z domów dziecka w Wałbrzychu będzie miała okazję sprawdzić swoje umiejętności na lodowisku w Jedlinie-Zdroju, gdzie czeka na nich bezpłatne wejście.

Policjanci codziennie realizują swoje zawodowe motto „Pomagamy i chronimy”. Oferując pomoc potrzebującym, sprawiają, że staje się ono szczególnie realne.