48-letni mieszkaniec Raciborza uderzył w drzewo na drodze między Strugą a Starymi Bogaczowicami

Przy trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak śnieg czy deszcz, które powodują śliską nawierzchnię, istotne jest przestrzeganie dozwolonych prędkości i dostosowanie jazdy do panujących warunków. Właśnie tego nie zastosował wczoraj wieczorem 48-letni kierowca z Raciborza. Przejazdem trasą między Strugą a Starymi Bogaczowicami stracił kontrolę nad swoim samochodem, zjechał z drogi i uderzył bezpośrednio w drzewo.

Mimo stale prowadzonych działań profilaktycznych, informacyjnych oraz kontroli na drogach przez wałbrzyską policję, doszło do poważnego incydentu na drodze między Strugą a Starymi Bogaczowicami. Około godziny 21:00 w środę, 48-letni mieszkaniec Śląska nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w efekcie czego jego samochód osobowy zjechał z jezdni i uderzył czołowo w drzewo przy drodze. Kierowca był trzeźwy podczas zdarzenia. Pomimo poważnych obrażeń, nie stanowiły one zagrożenia dla jego życia. Został przewieziony do szpitala, a policja zatrzymała dowód rejestracyjny jego pojazdu ze względu na uszkodzenia. Sprawa jest w dalszym toku.

Warunki na drogach są bardzo śliskie z powodu opadów śniegu i deszczu. Apelujemy więc po raz kolejny do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków na drodze i przestrzeganie limitów prędkości. Warto też pamiętać o bezpiecznym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy taki manewr, upewnijmy się, że nie spowoduje on zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Przejście dla pieszych oraz omijanie pojazdu jadącego tym samym kierunkiem, który zatrzymał się, aby dać pierwszeństwo pieszemu, to częste przyczyny wypadków drogowych. Dlatego zawsze zachowujmy szczególną ostrożność podjeżdżając do przejścia dla pieszych. Widząc pieszego na drodze, zwolnijmy, aby w razie potrzeby bezpiecznie zatrzymać nasz pojazd.