Wałbrzych: Operacja policji zakończona sukcesem – trzech poszukiwanych w końcu zatrzymanych

Kolejne działania policyjne przeprowadzone na terenie Wałbrzycha przyniosły efekty w postaci zatrzymania trzech osób, na które wydane były nakazy sądowe. Dwaj mężczyźni poszukiwani byli za wcześniej popełnione przestępstwa związane z kradzieżą i mieli do odbycia karę wielu miesięcy pozbawienia wolności. Z kolei, kobiecie złożono zarzuty dotyczące unikania obowiązku alimentacyjnego, co prowadziło do śledztwa karnego.

W środowe popołudnie, funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy podjęli starania poszukiwawcze. Około godziny 15 przy ulicy Wysockiego, w centralnej części miasta, zatrzymali 38-letniego mężczyznę. Poszukiwania tego mężczyzny prowadzone były przez Sąd Rejonowy w Świdnicy w celu odbycia przez niego kary pozbawienia wolności o długości dziewięciu miesięcy za wcześniejsze czyny przestępcze związane z kradzieżą. Po zatrzymaniu, spędził noc w policyjnej celi, a następnego dnia został przekazany pod opiekę Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd ma zostać przewieziony do jednego z więzień na terenie kraju.

Druga zatrzymana osoba, kobieta, wpadła w ręce dzielnicowych o godzinie 16:30. Miejsce jej zamieszkania to jedno z budynków przy ul. Górnej w Szczawnie-Zdroju. Podczas przeprowadzanych czynności policyjnych potwierdziło się, że 41-letnia kobieta poszukiwana była przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu celem ustalenia miejsca obecnego pobytu. Wszystko to miało związek z bieżącym śledztwem karnym prowadzonym przeciwko kobiecie, która omijała swoje obowiązki alimentacyjne.

Po godzinie 20:00, na ulicę Rodziny Burczykowskich również udali się policjanci. Tam zatrzymano poszukiwanego 63-latka, którego wyrok Sądu Rejonowego w Wałbrzychu obarczał karą pozbawienia wolności na rok i cztery miesiące za wcześniejsze przypadki kradzieży. Tak jak poprzedni mężczyzna, spędził noc w celi policyjnej, a następnie trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy skąd ma zostać przewieziony do zakładu karnego.

Pragniemy przypomnieć, że każda osoba, która unika odbycia kary pozbawienia wolności lub karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, musi się liczyć z konsekwencjami w postaci zatrzymania.