strazak

Wałbrzyscy strażacy i pożar-widmo

Wczoraj rano wałbrzyscy strażacy otrzymali wezwanie do pożaru, który wybuchł w jednym z domów wielorodzinnych na terenie miasta. Jak poinformowała osoba zgłaszająca, z okna na parterze wydobywały się kłęby dymu. Z racji tego do akcji wezwano zastępy strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Dnia 25 maja około godziny 06:30 wałbrzyscy strażacy otrzymali zgłoszenie, że na parterze budynku wielorodzinnego przy ul. Listopada 11 w Wałbrzychu wybuchł pożar. O zdarzeniu poinformował strażaków jeden z mieszkańców miasta, który powiedział, że z okna na parterze wydobywają się kłęby gęstego dymu. Do działań gaśniczych oddelegowano strażaków z JRG 1 – Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Ostatnio w Wałbrzychu zderzyły się dwa TIR-y, o czym piszemy tutaj.

Pył z prac remontowych, zamiast dymu pożarowego

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, zauważyli, że z okna na parterze, gdzie mieścił się lokal usługowy, rzeczywiście wydobywa się coś, co przypomina dym. Jednak, gdy weszli do środka, okazało się, że trwają tam prace remontowe, a kłęby gęstego dymu to nic innego, jak pył, który unosił się w powietrzu z powodu laserowego cięcia materiałów drewnopochodnych.

Funkcjonariusze straży pożarnej przeprowadzili krótką rozmowę z pracownikiem firmy budowlanej, a następnie wrócili do bazy. Okazało się, że był to jedynie fałszywy alarm.

Przeczytaj też o pożarze, jaki wybuchł w województwie śląskim.