tir

W Wałbrzychu zderzyły się dwa TIR-y: jedna z ciężarówek uderzyła w naczepę tej drugiej

Wieczorem 16 maja w Wałbrzychu doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch TIR-ów. Jedna z ciężarówek wjechała w naczepę drugiego TIR-a, który zaparkowany był na poboczu. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległy oba pojazdy. Wałbrzyscy policjanci ustalają ciąg wydarzeń.

Do niebezpiecznego wypadku doszło w miniony poniedziałek około godziny 19:00 na ul Wrocławskiej w Wałbrzychu. Drogą tą podróżował jeden TIR, podczas gdy drugi zaparkowany był na poboczu. Będący w podróży TIR zarejestrowany był w Gdańsku. Natomiast zaparkowany TIR pochodził z powiatu dzierżoniowskiego. W pewnym momencie gdańska ciężarówka wjechała w tył naczepy ciężarówki dzierżoniowskiej, niemal doszczętnie niszcząc swoją kabinę kierowcy.

Możesz zapoznać się z różnymi wypadkami drogowymi, w tym śmiertelnymi, zaglądając na stronę https://zmieniamywarszawe.pl.

Kierowca TIR-a zasłabł i zjechał na przeciwległy pas

Jak informuje wałbrzyska policja, kierowca gdańskiego TIR-a miał wiele szczęścia, że udało mu się przeżyć wypadek, ponieważ szoferka pojazdu została prawie całkowicie zmiażdżona. Policja dodaje też, że prawdopodobną przyczyną wypadku było zasłabnięcie kierowcy gdańskiego TIR-a, który stracił panowanie nad ciężarówką i zjechał z drogi.

Na miejscu zdarzenia działali funkcjonariusze wałbrzyskiej policji, zespół ratownictwa medycznego oraz trzy zastępy straży pożarnej.

Przeczytaj również o pożarze ośrodka letniskowego w Boszkowie.