boszkowo-pozar

Boszkowo: Jedna osoba ranna w pożarze domków letniskowych

Wczoraj rano w ośrodku wakacyjnym w Boszkowie (pow. leszczyński) wybuchł pożar, w wyniku którego zapalił się rząd domków letniskowych. Na miejsce skierowano zastępy leszczyńskiej straży pożarnej, które pomyślnie zażegnały zagrożenie. Jedna osoba została ranna, a straty wyceniono na kwotę około 100 tys. złotych.

Dnia 9 maja w godzinach porannych doszło do pożaru domków letniskowych w ośrodku wakacyjnym przy ul. Turystycznej w miejscowości Boszkowo (gm. Włoszakowice) w woj. wielkopolskim. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze około godz. 04:00, wysyłając na miejsce sześć zastępów leszczyńskiej straży pożarnej, w tym wóz strażacki z drabiną specjalistyczną.

Zobacz również, jakie pożary nawiedzają Elbląg i okolice.

Strażacy gasili ogień w aparatach tlenowych

Jak podaje Dominik Wels, rzecznik prasowy leszczyńskiej straży pożarnej, kiedy strażacy dotarli na teren letniska, spostrzegli, że jeden z domków został już całkowicie pochłonięty przez płomienie. Ponadto, pożar zaczął się także rozprzestrzeniać na inne domki, powodując czarne kłęby gęstego dymu, co zmusiło strażaków do pracy w aparatach tlenowych.

W trakcie działań gaśniczych do strażaków podszedł mężczyzna z poparzoną ręką, który został ranny w wyniku pożaru. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne, a poszkodowany otrzymał niezbędną opiekę medyczną.

Według oględzin biegłych powodem wybuchu pożaru było zaprószenie ognia przez osoby wynajmujące domek. Straty spowodowane pożarem wyceniono na ok. 100 tys. zł. Natomiast wartość ocalonego mienia, czyli pozostałych domków, wyniosła ok. 300 tys. zł.