bmw-pijany

Wałbrzych: Kompletnie pijany jechał zygzakiem i uszkadzał samochody

Wczoraj w godzinach wieczornych na ulicach Wałbrzycha pojawił się 36-letni kierowca, który nie mógł utrzymać kontroli nad swoim pojazdem. Jadąc zygzakiem, zahaczał o zaparkowane samochody, dokonując w nich zniszczeń. Podczas zatrzymania przez policjantów okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Teraz będzie musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania.

Do zdarzenia doszło 20 maja około godziny 22:00 na ul. Weteranów w Wałbrzychu, gdzie 36-letni mieszkaniec miasta uszkadzał zaparkowane samochody. Na miejsce wezwano policjantów z wałbrzyskiej drogówki, którzy potraktowali kierowcę alkomatem. Badanie wykazało, że w organizmie 36-latka jest 2,8 promila alkoholu.

Zobacz też, jak wysoki mandat otrzymał pijany kierowca w Turku.

Mieszkaniec Wałbrzycha usłyszał trzy zarzuty

Na szczęście podczas rajdu wałbrzyszanina nikt nie ucierpiał. Natomiast samochód został zarekwirowany i przetransportowany na parking strzeżony, za który 36-latek będzie musiał uiścić niemałą opłatę. Ponadto, w trakcie sprawdzania podejrzanego policjanci ustalili, że nie posiada on też uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wałbrzyszanin trafił na izbę wytrzeźwień, a stamtąd przed oblicze prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty związane ze spowodowaniem kolizji drogowej oraz jazdą w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

A tutaj możesz zapoznać się z walką strażaków z pożarem-widmo.