Wałbrzych: Jakie korzyści przyniesie nowa karta mieszkańca "Kocham Wałbrzych"?

W dniu dzisiejszym, 28 listopada, radni miasta Wałbrzych przegłosowali uchwałę dotyczącą wprowadzenia nowej karty dla mieszkańców miasta o nazwie „Kocham Wałbrzych”. Głosowanie zakończyło się wynikiem 22 za, przy braku głosu ze strony trzech radnych. Wprowadzenie tej karty ma na celu umożliwić mieszkańcom korzystanie z różnego rodzaju udogodnień – zarówno kierowcom, pasażerom autobusów, jak i pacjentom.

Prezydent Wałbrzych, Roman Szełemej podczas sesji rady miejskiej omówił uchwałę, dodając kilka istotnych szczegółów. Zwrócił uwagę, że podobne inicjatywy zostały już wdrożone w wielu innych miastach w Polsce, gdzie różnią się one formą organizacji. Wstępna wizja tej karty to stworzenie ram formalno-prawnych, które pozwolą na konkretne ustalenia dotyczące bonusów i premii dla posiadaczy karty.

Gdy uchwała zostanie przyjęta i wysłana do wojewody, miasto rozpocznie indywidualne rozmowy z instytucjami kultury i rekreacji, które podlegają jego zarządzaniu. Wdrażanie tej inicjatywy będzie wymagać także współpracy z prywatnymi instytucjami, firmami handlowymi oraz biznesowymi. Aby karta stała się atrakcyjna dla mieszkańców, konieczne będą działania promujące ją wśród lokalnych restauracji, sklepów i usługodawców.

Na chwilę obecną konkretne korzyści z posiadania karty są jeszcze nieustalone. Prezydent Szełemej wspominał o możliwości darmowego zwiedzania zamku Książ raz w roku, czy dwukrotnego odwiedzenia Muzeum Porcelany. Nie wykluczył również przystąpienia do projektu komercyjnej sieci stacji paliw oferujących zniżki dla posiadaczy karty. Zdaniem prezydenta, proces promocji programu wśród przedsiębiorców potrwa 3-4 miesiące i przyniesie bardziej szczegółowe regulacje dotyczące korzyści płynących z posiadania karty.