Zima daje o sobie znać: Szereg kolizji drogowych w Wałbrzychu i okolicach

Mieszkańcy Wałbrzycha i sąsiednich powiatów doświadczyli ostrej zimy już od wtorku. Chociaż nie doszło do poważnych wypadków, liczba drobnych incydentów drogowych była zdecydowanie wyższa niż zwykle. Policja podkreśla konieczność przestrzegania ograniczeń prędkości i dostosowywania jej do panujących warunków na drodze. W ciągu jednego dnia zanotowano aż szesnaście kolizji drogowych, z których żadna na szczęście nie skończyła się groźnymi konsekwencjami. Rano następnego dnia odnotowano kolejne tego typu zdarzenie – informują służby porządkowe miasta Wałbrzych.

Najbardziej poważnie wyglądająca kolizja miała miejsce przed godziną 23:00 na ulicy Świdnickiej. 22-letni mieszkaniec Wałbrzycha stracił kontrolę nad pojazdem w wyniku niedostosowania prędkości do trudnych warunków atmosferycznych. Auto uderzyło w latarnię i uszkodziło stojący obok samochód. Mężczyzna odniósł niewielkie obrażenia i został przewieziony do szpitala. Policjanci ustalili, że kierowany przez niego pojazd był niesprawny technicznie. W wyniku tej sytuacji, sprawca został ukarany dwoma mandatami w sumie wynoszącymi 3 tysiące złotych. Władze zatrzymały także dowód rejestracyjny pojazdu.

Kolejne niebezpieczne zdarzenie miało miejsce następnego dnia rano. 38-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, jadący ulicą Jasną w Boguszowie-Gorcach w stronę Czarnego Boru, również stracił panowanie nad samochodem z powodu nieodpowiednio dobranej prędkości. Samochód zjechał na pobocze i zatrzymał się tuż przy barierkach. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 100 złotych, a jego dowód rejestracyjny został zatrzymany.