Regeneracja wałbrzyskiej kamienicy w pełnym toku: Pierwsza winda w dzielnicy Sobięcin na horyzoncie

Proces odnawiania zabytkowej kamienicy na ulicy 1 Maja w Wałbrzychu nabiera tempa. Kolejnym etapem prac jest instalacja pierwszego dla tej dzielnicy urządzenia transportu pionowego – windy. Zajrzeliśmy do środka, aby zobaczyć, jak wygląda ten postęp inwestycyjny. Zapraszamy do przejrzenia fotografii z tego niecodziennego projektu.

Kamienica pod adresem ul. 1 Maja 82 przechodzi gruntowną metamorfozę. – Realizowane są tynkowania, pokrycia, ścianki działowe na poszczególnych kondygnacjach, podwieszane sufity oraz systemy instalacji elektrycznej i sanitarnej – opisuje szczegółowo Andrzej Jastrzębowski, pełniący funkcję kierownika tej budowy.

Prace nad odnową budynku trwają nieprzerwanie od około roku. Przedstawiciele Gminy Wałbrzych wspólnie z Miejskim Zarządem Budynków zawarli porozumienie z wykonawcą bezpośrednio przed świątecznym okresem w 2022 roku. Od tamtego czasu dokonało się tu wiele znaczących zmian. Delektując się ciepłymi dniami lata oraz jesieni, ekipa budowlana rozebrała znaczną część kamienicy, poczynając od dachu, przez większość ścianek działowych, a kończąc na instalacjach. W tym samym czasie udało się wykonać nowy dach i ścianki oraz przygotować przestrzeń na szyb windowy. To właśnie w tym miejscu powstanie pierwsza w dzielnicy Sobięcin winda.