Uratowana z lasu: Wielogodzinna akcja poszukiwawcza za 92-letnią kobietą zakończona sukcesem

Około godziny dziewiątej rano, w trudno dostępnym obszarze leśnym, dostrzeżono zaginioną starszą panią, mającą na swoim koncie 92 lata. Przez wiele godzin, niemal czterdziestu stróżów prawa, przewodnik z psem, jednostki straży pożarnej, ratownicy GOPR i strażnicy miejski nie ustawali w starań, by odnaleźć seniorkę. Na nasze wspólne szczęście, nie stało się jej nic groźnego.

Policja została powiadomiona o zniknięciu starszej kobiety z Boguszowa-Gorc we wtorkowy wieczór. Bez chwili zwłoki ruszyli do akcji, rozpoczynając od przeszukania miejsc, które najczęściej odwiedzała zaginiona. Informacje o incydencie trafiły również do osób odpowiedzialnych za monitoring miejski. Z zebranych danych wynikało, że ostatni raz 92-latka została dostrzeżona około godziny 17:30 na ulicy Kusocińskiego – zaznacza komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Akcją poszukiwawczą kierowało blisko 40 funkcjonariuszy, wśród nich przewodnik z psem z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a także straż miejska z Boguszowa i jednostka straży pożarnej.

– Mimo iż prace pod osłoną nocy nie przyniosły rezultatów, działania zostały wznowione od rana, tym razem z pomocą ratowników GOPR i policjantów z Głuszycy – dodaje komisarz Świeży.

Około godziny dziewiątej rano udało się zlokalizować zaginioną. Znaleziono ją w trudno dostępnym miejscu w lesie.

– Kobieta była znacznie oddalona od swojego domu. Na szczęście nie doznała żadnych obrażeń. Przyznała, że nocą zgubiła drogę i nie mogła odnaleźć powrotu do swojego domu – informuje komisarz Marcin Świeży.

Policja na miejsce wezwała zespół ratownictwa medycznego, który dokładnie zbadał 92-latkę. Po zakończeniu czynności, seniorka została przekazana pod opiekę najbliższej rodziny.