Działania przeciwko narkotykom: całkowite zniszczenie nielegalnej plantacji marihuany

Podczas niedzielnej operacji policyjnej, w jednym z mieszkań na terenie Rusinowa, zatrzymano parę 40-latków podejrzewanych o prowadzenie nielegalnej hodowli konopi indyjskich. Policja natknęła się na specjalnie skonstruowany namiot, stworzony do uprawy tych roślin, który umieszczony był w jednym z pomieszczeń mieszkania.

– Nasze działania były wynikiem gruntownego przeszukania mieszkania – opowiada komisarz Marcin Świeży, reprezentujący wałbrzyską policję. W trakcie akcji, funkcjonariusze odkryli pełne wyposażenie do hodowli konopi indyjskich, ukryte w specjalistycznym namiocie.

Zaobserwowano łącznie 86 roślin, znajdujących się na różnych etapach wzrostu. Policja szybko ustaliła, że zatrzymana kobieta nie działała samodzielnie. Po krótkim dochodzeniu, drugi podejrzany mężczyzna został aresztowany.

– Zdobyte dowody wskazują, że proceder był prowadzony wspólnie przez obydwoje zatrzymanych – dodaje komisarz Świeży.

Po zatrzymaniu, obaj podejrzani byli przetrzymywani w celach policyjnych przez resztę weekendu. W kolejnym tygodniu, we wtorek, zostali oni przewiezieni do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszeli formalne zarzuty dotyczące nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Jeżeli zostaną skazani, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.