Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych, w tym jeden powodujący kolizję

W ciągu ostatniej niedzieli i poniedziałkowego poranka, trójka kierowców została aresztowana pod wpływem alkoholu. Wśród nich znalazł się kierujący rowerem, a także mężczyzna i kobieta prowadzący samochody osobowe. Jednak sytuacja stała się dramatyczna, gdy 67-letni mężczyzna sprowokował wypadek drogowy, uszkadzając trzy zaparkowane samochody na Nowym Mieście. Badanie alkomatem ujawniło, że starszy pan miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Pierwszego z zatrzymanych kierowców zidentyfikowano w niedzielę, tuż po godzinie 10 rano. Patrolujący dzielnicowi Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego rowerzystę, który jechał publicznymi drogami przez Borówno będąc pijanym. Badania wykazały, że miał on we krwi ponad jeden promil alkoholu. Powiatowy mieszkaniec Wałbrzycha otrzymał karę grzywny w wysokości 2,5 tys. złotych i nie mógł już wrócić do domu na swoim rowerze.

Tego samego dnia, o godzinie 18, policjanci z wałbrzyskiego oddziału ruchu drogowego zostali wezwani do kolizji drogowej na ulicy Psie Pole na Nowym Mieście. Kierujący samochodem osobowym uderzył w parkujące pojazdy i próbował uciec pieszo z miejsca wypadku. Świadkowie jednak go zatrzymali. Podczas trwających czynności policyjnych okazało się, że sprawca był pod wpływem alkoholu. 67-letni obywatel naszego miasta miał 2,33 promila alkoholu we krwi, co spowodowało natychmiastowe odebranie mu prawa jazdy. Spędził następne godziny trzeźwiejąc w policyjnej celi i otrzymał zarzuty. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia, długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Samochód, którym prowadził, został zabezpieczony na strzeżonym parkingu miejskim.

W poniedziałek, nieco po godzinie 6 rano, dzielnicowi z drugiego komisariatu na ulicy 1 Maja na Sobięcinie zatrzymali 46-letnią kobietę. Prowadziła ona samochód osobowy będąc po spożyciu alkoholu. Ustalono, że mieszkanka Wałbrzycha miała 0,24 promila alkoholu w organizmie. Rezultatem zakończonych procedur policyjnych było pozbawienie kobiety prawa jazdy i wystosowanie wniosku do sądu o wymierzenie kary. Kobieta teraz musi się liczyć z długotrwałym zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną.