Tragiczny wypadek drogowy: senior podczas manewru wyprzedzania potrącił motorowerzystę

Do dramatycznego zdarzenia doszło we wczesnych godzinach porannych w Mieroszowie Różanej. 86-letni kierowca, podczas próby wyprzedzania jednośladu, doprowadził do kolizji. Jak tłumaczył później funkcjonariuszom straży porządku, nie dostrzegł nadjeżdżającego z przeciwka pojazdu.

Zgłoszenie o zaistniałym incydencie wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 7 rano. Ze wstępnych informacji wynikało, że blisko dziewięćdziesięcioletni mężczyzna, jadący tuż za motorowerzystą, postanowił przeprowadzić manewr wyprzedzania. Niestety, na niewielkiej i krętej szosie nie spostrzegł innego samochodu, który w tym samym czasie nadjeżdżał z przeciwnego kierunku.

Aby uniknąć frontowego uderzenia, senior gwałtownie skręcił w prawo. Ta decyzja spowodowała, że zepchnął motorowerzystę do przydrożnego rowu. Poszkodowany trafił ostatecznie do placówki medycznej, gdzie otrzymał niezbędną pomoc.

Policja ukarała sprawcę zdarzenia mandatem w wysokości 1500 złotych. Dodatkowo, na jego konto trafiło 12 punktów karnych.