Mieszkaniec Wałbrzycha prowadził uprawę marihuany w namiocie

Ludzie korzystają z namiotów na wiele sposobów – niektórzy widzą w nich idealne schronienie na letni wypad, inni natomiast wykorzystują je do mniej legalnych działań. Przykładem jest mieszkaniec Podgórza w Wałbrzychu, który przekształcił swój namiot w przybytek nielegalnej działalności.

2 października, już po zmroku, funkcjonariusze wałbrzyskiej policji z zespołu specjalizującego się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej weszli do jednego z mieszkań na Podgórzu. Było to wynikiem ich własnej inicjatywy i informacji, które zgromadzili. Na miejscu zatrzymali 59-letniego mężczyznę, jak się okazało, mieszkańca tego miasta – jak informuje Marcin Świeży, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Przeszukanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy ujawniło zaskakujące fakty. W jednym z pokoi znaleźli profesjonalnie przygotowany namiot, wyposażony w sprzęt do uprawy konopi indyjskich. Policja nie tylko skonfiskowała namiot, ale także ponad 1,5 kg suszu marihuany. Wobec mężczyzny postawiono zarzut handlu narkotykami.

Za ten czyn wałbrzyszaninowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 59-latek został objęty dozorem policyjnym i nie ma prawa opuścić granic kraju.