Straszna środa na drogach – trzy ofiary śmiertelne, w tym jedna na DK 35

Niepokojące wieści płyną z dróg regionu. W ciągu ostatnich dni doszło do serii tragedii, które pochłonęły trzy ofiary śmiertelne. To najnowsza odsłona dramatycznej sytuacji na drogach, która utrzymuje się od kilku tygodni…

Serwis informacyjny Polskiej Agencji Prasowej poinformował o wypadku, który wydarzył się o godzinie 8:44 na trasie krajowej nr 94, biegnącej między Wrocławiem a Środą Śląską. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu miejscowości Źródła i zakończyło się tragicznie – dwie osoby straciły życie w wyniku zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym. Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podkreślają, że obecnie droga jest nieprzejezdna i trudności mogą utrzymać się przez około 5 godzin. Rekomendują skorzystanie z objazdu przez drogi wojewódzkie nr 346 i 347.

Państwowa Straż Pożarna w Środzie Śląskiej donosi, że zdarzenie na 74.7km DK 94 (miejscowość Źródła) wydarzyło się pomiędzy samochodem osobowym a dwoma pojazdami ciężarowymi. Zginęły dwie osoby, a dwoje zostało rannych. Obecnie trwają tam czynności ratownicze.

Niestety, nie jest to jedyna taka tragedia, która miała miejsce w tej części Dolnego Śląska w środę. Na drodze krajowej nr 35, między Wrocławiem a Świdnicą, doszło do kolejnego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Niestety, również tutaj zanotowano jedną ofiarę śmiertelną i całkowite zablokowanie drogi.

Wcześniej informowaliśmy o wypadku, do którego doszło w środę 3 lipca, o godzinie 3.43 na drodze krajowej nr 35. Zestaw ciężarowy Man z naczepą oraz samochód osobowy marki Toyota uległy czołowemu zderzeniu pomiędzy Strzelcami a Tworzyjanowem. Jak podaje portal Świdnica.24, oba pojazdy doszczętnie spłonęły, a kierujący Toyotą niestety zginął na miejscu. Kierujący ciężarówką miał wiele szczęścia – udało mu się samodzielnie opuścić skład i nie odniósł żadnych obrażeń. Strażacy ochotnicy z OSP Strzelce informują, że był trzeźwy.

Na miejscu wypadku działały służby ratownicze – policja, straż pożarna oraz pogotowie, które przybyły z okolicznych jednostek OSP Tworzyjanów, OSP Marcinowice i PSP Świdnica. Prace na miejscu mogą potrwać kilka godzin. Objazd jest możliwy przez Strzelce. Policja prowadzi śledztwo w celu ustalenia przyczyn tragedii.

To tylko najnowsze z serii wypadków śmiertelnych, do których doszło na drogach regionu pod koniec roku szkolnego i na początku wakacji. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule: „Region: początek wakacji z dwoma wypadkami śmiertelnymi (FOTO)”. Dodatkowo, 24 czerwca na DK 94 koło Bolesławca doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zginął kierowca samochodu osobowego.