Utrudnienia w ruchu na głównej arterii Szczawna-Zdroju związane z modernizacją sygnalizacji świetlnej

Według komunikatu wydanego przez samorząd Szczawna-Zdroju, dziś tj. 3 lipca (środa), na skrzyżowaniach ulic Kolejowej i Solickiej, z powodu wymiany systemu sygnalizacji świetlnej, możliwe są zmiany w organizacji ruchu. Urzędnicy miejskiego magistratu apelują do kierowców i pieszych o szczególną ostrożność podczas korzystania z przejść dla pieszych.

Prace te są częścią większej inwestycji, o której informowaliśmy kilka dni wcześniej: „Szczawno-Zdrój: Inwestycje w infrastrukturę pieszą na ulicy Kolejowej (FOTO)”. W ramach tej inwestycji, na odległości nieco mniejszej niż jeden kilometr, powstają trzy nowe sygnalizowane przejścia dla pieszych:

Pierwsze przy ulicy Solickiej – planowana jest tu modernizacja istniejącej sygnalizacji świetlnej poprzez dodanie czujników radarowych, które będą aktywować czerwone światło dla pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość.

Drugie to przejście na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Pocztowej – tutaj również zamontowane zostaną czujniki radarowe, które włączą czerwone światło na sygnalizatorze dla szybko jadących pojazdów.

Trzecie znajduje się na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Ratuszowej – tu również planowany jest montaż sygnalizacji świetlnej z czujnikami radarowymi, które będą aktywować czerwone światło dla kierowców przekraczających prędkość.

Całe przedsięwzięcie realizowane jest w modelu „zaprojektuj-wybuduj” o łącznej wartości brutto 313 650 złotych. Wykonawcą inwestycji jest firma Ductus Sp z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego, która ma na realizację zadania 7 miesięcy od momentu podpisania umowy. Prace przy jednym z przejść – przy Parku Szwedzkim – zostały już ukończone, prace przy ulicy Pocztowej są na etapie końcowym, a obecnie trwają prace przy ulicy Solickiej.