Środowy wieczór na ulicy Stacyjnej – 64-latka potrąciła pieszą. Policja apeluje o ostrożność

Po godzinie 22:00 z dnia 11 kwietnia na wałbrzyskiej ulicy Stacyjnej doszło do niefortunnego zdarzenia drogowego. Policja poinformowała o incydencie, w którym kobieta w wieku 64 lat, manewrując swoim samochodem osobowym na parkingu, nie zauważyła 41-letniej kobiety przechodzącej w tym czasie chodnikiem. Następstwem tego była kolizja, która miała miejsce mimo iż obie uczestniczki były trzeźwe.

Potracona piesza została natychmiast przewieziona do najbliższego szpitala, gdzie otrzymała potrzebną opiekę medyczną. Wypadki tego typu niestety nie są rzadkością, co świadczy o pilnej potrzebie zachowania ostrożności zarówno przez kierowców jak i pieszych. W międzyczasie, policjanci zdecydowali się na tymczasowe odebranie prawo jazdy sprawczyni zdarzenia.

Jak dalej podkreśla policja, konsekwencje wynikające z tego zdarzenia będą zależeć od oceny stanu zdrowia poszkodowanej 41-latki. Siły porządku publicznego zaznaczają, że kierowcy powinni zawsze zachować najwyższą koncentrację i ostrożność, nie tylko na drogach, ale także w miejscach takich jak parkingi.