Dwa obiekty sportowo-rekreacyjne na Słonecznej Polanie są bliskie ukończenia. Czy park dla deskorolkarzy na Podzamczu również zbliża się do realizacji?

Planuje się, że nowe obiekty będą gotowe na nadchodzące wakacje.

Informujemy, że 16 października zainaugurowano symboliczną ceremonię pierwszego wbicia łopaty, co oficjalnie rozpoczęło pracę nad budową skateparku w Szczawnie-Zdroju (Zdjęcia). Projekt zakłada stworzenie betonowego skateparku, w którym przewidziano liczne terenowe przeszkody rozlokowane po całym obiekcie. Na liście planowanych atrakcji znalazły się między innymi: bowl, piramida z relingiem, funbox, wallride z grindboxem i quarter. Konstruktorzy zaprojektowali dwa punkty wejścia do skateparku: jedno będzie pełnić funkcję chodnika, natomiast drugie będzie miało formę schodów terenowych.

Plan budowy skateparku istniał już od kilku lat i w 2020 roku udało się zgromadzić na ten cel odpowiednie fundusze (Szczawno-Zdrój: wieża, amfiteatr i rewolucja na Wzgórzu Gedymina). Niemniej jednak, projekt musiał zostać odłożony na później z powodu formalnych kwestii związanych z ochroną terenów zielonych i zabytkowych, jak również ze względu na ustalenia z konserwatorem zabytków. Następnie, w 2022 roku, inwestycja ta doznała kolejnego przesunięcia ze względu na gwałtowne wzrosty cen betonu i stali. W tym czasie opracowano dokumentację projektowo-kosztorysową i uzyskano niezbędne decyzje formalne umożliwiające rozpoczęcie prac budowlanych. Projekt znalazł się w budżecie na rok 2023.